top of page
O fundaciji Etrix

FUNDACIJA ETRIX

Fundacija Etrix zbira denarna sredstva, da omogoči prebojnim znanstvenikom raziskovalno delo - prvenstveno na področju subtilnega (petega) polja, za dokazovanje njegova obstoja in posledično pojavov, ki izhajajo iz tega polja.

Motiviramo posameznike - imenujemo jih ambasadorji prodorne nove znanosti - da aktivno iščejo podpornike, ki so pripravljeni del viškov svojih denarnih sredstev usmeriti v družbenokoristno, drzno, neortodoksno raziskovalno delo. 

Raziskovalno delo, ki ga podpira fundacija Etrix, ni nič drugačno od dela v uveljavljeni znanosti, le področje raziskovanja je temeljno drugačno. Tudi tu znanstvenik izvaja laboratorijske eksperimente z metodologijo in tehniko, ki jo uporablja tudi uveljavljena znanost. Uporablja naprave in pripomočke, ki so na splošno uveljavljeni v znanosti. Dela odgovorno, natančno, vztrajno, dosledno, kot uveljavljeni znanstveniki, samo izzivi so morda težji, ker nima opore v obstoječi znanstveni doktrini, oziroma je prisotno celo šikaniranje. Raziskave na novem področju znanosti zahtevajo tudi intenzivnejši razvoj novih tehnologij, zlasti merilne opreme, kar zahteva mnogo sredstev.

Fundacija Etrix si je poleg tega zadala nalogo, da bo nova znanstvena spoznanja širila v družbi in jih v skupno dobrobit skušala približati čim večjemu številu ljudi. V naslednji fazi bo podpirala tudi aplikativne raziskave, za prenos temeljnih spoznanj v vsakodnevno življenje, zlasti v skrbi za človekovo zdravje in dobrobit narave. Lahko na primer pričakujemo, da bo - po preboju subtilnega polja v znanstveni svet - temu najprej sledila medicina in bo vase integrirala mnoge veje zdravilstva, katerih uspešna praksa temelji na delovanju subtilnega polja (biopolja, bioenergije, Qija, prane ...).
 

Ustanovitelji Fundacije izhajamo iz različnih okolij, smo različnih starosti; med nami so izkušeni ekonomisti, politiki, tehnologi in naravoslovni znanstveniki.

 
 
 
Znanstvene raziskave

ZAKAJ JE POTREBNA FUNDACIJA?

Zakaj fundacija?

Ker je nujno za razvoj na tem področju zagotoviti zasebna sredstva za raziskovalno delo znanstvenikov, ki zaradi raziskovanja novih področij in s tem povezanega drugačnega pogleda na temeljno doktrino, ne morejo dobiti javnih sredstev.
 
Znanost je izjemno pomembna za obstoj in razvoj človeštva. Prek znanosti smo prišli do temeljnih spoznanj o naravi in našem življenju v njej. Sodobnega človeka si ne znamo več zamišljati brez tehnologije, brez medicine, brez komunikacije, kar je vse nastalo tudi kot rezultat dolgotrajnega garaškega dela neštetih znanstvenikov širom po svetu. Če je bila na svojem začetku pred okoli 400 leti znanost tako rekoč hobi maloštevilnih genijev (npr. Galileo Galilei, Kopernik, Kepler, Newton …), je do danes postala tako temeljno pomembna za naš napredek, tudi gospodarski, da imajo zanjo rezervirana posebna proračunska sredstva vse razvite države sveta. V celoti se ji namenja ogromno sredstev in je postala del našega življenja, je družbeno uveljavljeno področje, na katerega vpliva tudi državna politika. Za večino ljudi je hkrati tudi nerazumljena zaradi izjemnega nakopičenega znanja, ki ga iz dneva v dan še povečuje, in zaradi neštetih podrobnosti, ki jih zna povezati med seboj; zato je tudi zelo spoštovana.

 

Vendar se je, prav zaradi svojega relativno udobnega statusa, sodobna znanost ujela v past svoje uveljavljenosti in uspešnosti. Postala je ohola, začela si je domišljati, da pozna že vse bistveno o življenju, svetu in vesolju. Postala je prepričana, da so vsakršni drugačni pogledi, temeljne novosti, pravi izzivi uveljavljenim teoretičnim modelom, le obupni kriki neuspešnih ali v svoje iluzije zaverovanih posameznikov - kvazi-znanstvenikov. Pa vendar gledajo čez te pregrade, poleg dejanskih sanjačev, tudi resnični, pogumni znanstveniki, ki so s strani obstoječe znanosti največkrat nepriznani, zasmehovani ali celo preganjani - znani so celo primeri samomorov takih raziskovalcev. Mnogi znanstveniki, ki pripadajo etablirani znanosti, tako postajajo čedalje bolj podobni fundamentalističnim vernikom. Menijo, da je njihov pogled edino pravilen. Ko gre za vodo, na primer trdijo, da je o vodi danes že vse znano. Če drzni znanstvenik na podlagi temeljitih in obširnih raziskav (ne samo svojih, ampak širšega števila znanstvenikov v neodvisnih skupinah) trdi, da ima voda lastnosti, ki jih danes fizikalna teorija o vodi še ne pozna, mu poskušajo onemogočiti raziskovalno delo ali preprečiti doktorirati. To delajo, ker novi pogledi ogrožajo vero v obstoječa, le do tega trenutka znana dejstva. Seveda tu v resnici ne gre več za znanost, ampak za religiozni odnos do uveljavljenih znanstvenih pogledov. Kar gre prek tega, ogroža obstoječo teorijo, v katero so verjeli vse življenje, o njej predavali, učili študente, pisali članke ipd. Zato je do neke mere razumljivo, da se uveljavljeni znanstveniki postavijo na okope, saj branijo svoj svet, svet vere v svojo znanost, vendar hkrati ubijajo pravo znanost, ki je vedno odprta za nova spoznanja.

Vkopani v taki poziciji žal onemogočajo napredovanje človeštva. Zadnjih 50 let ni bilo revolucionarnih znanstvenih odkritij za premik človeštva. Vsi temeljni problemi, kot so lakota; pomanjkanje vode; bolezni, kot so rak, Alzheimer in razne druge nevrodegenerativne bolezni; onesnaževanje okolja; stabilno pridobivanje okolju prijazne energije; izumiranje živalskih in rastlinskih vrst; izčrpavanje planeta itd., ostajajo nerešeni. 

Etablirana znanost si je zagotovila stalne in zanesljive finančne vire prek politike dodeljevanja državnih in meddržavnih sredstev. To politiko vodijo kadri iz prav te iste uveljavljene znanosti, njeni apologeti, in v ta zaprt krog ne spuščajo znanstvenikov z izzivalnimi vprašanji, pogledi in raziskovalnimi načrti. Onemogočajo jim financiranje, z oznako, da je to zavajanje, da je to slaba oziroma kvazi-znanost, da gre za neobstoječa dejstva ipd. Mi pa hočemo vendarle omogočiti človeštvu pot do novih, tudi na videz nemogočih dejstev, kot npr. da ima voda tudi tako imenovano četrto, želatinasto stanje. Zato je potrebno s pomočjo civilne družbe omogočiti drzni znanosti najprej obstoj in nato razvoj širom po svetu. S problemi financiranja se 'drzneži' namreč srečujejo povsod po svetu. S civilno iniciativo bomo pomagali človeštvu pri nadaljnjem razvoju, kot njegovi vizionarji.

© 2024, Etrix Science Foundation

Hvala za naročilo na naše novice!

bottom of page